Medyum Ali Değermenci                    ANA SAYFA BÜYÜ CİNLER NAZAR VEFKLER  ÇALIŞMALARIM İRTİBAT medyum ali degermenci medyum ali değermenci
SESİNİZİ   DUYURMAK   DERDİNİZİ     ANLATMAK    YAŞADIKLARINIZI    PAYLAŞMAK    SORUNLARINIZA    ÇÖZÜM    BULMAK   İSTİYORSANIZ     ÜNLÜ    MEDYUM    ALİ    DEĞERMENCİ'Yİ    ARAYIN     0312 424 11 80 .... 0535 230 87 80
  ANA SAYFA
  ÖZGEÇMİŞİM
  BÜYÜ
  VEFK NEDİR ?
  CİNLER
  NAZAR
  ŞİFALI BİTKİLER
  RÜYA
  MEDYUM NEDİR ?
  MUSKA NEDİR ?
  DİNİ BİLGİLER
  KÖŞE YAZILARIM
  BASINDAN
  ÇALIŞMALARIM
  İRTİBAT
namaz sol alt

KÖŞE YAZILARIM

ATMOSFER NEDİR ?

            Dünyamızın atmosferi, yaşam için gerekli bütün özelliklere sahiptir. Dünya atmosferi yüzde 77 azot yüzde 21 oksijen ve yüzde 1 oranında karbondioksit gazların karışımından oluşur.

            Atmosferde bulunan oksijenin oranı yaşam için gereken en uygun orandır. Bu oran yüzde 21 yerine yüzde 22 olsaydı tek bir yıldırımla orman yangınları başlardı. hele oran yüzde 25'lere çıksaydı Dünyamız dev yangınlarla kavrulup yok olurdu. Çünkü oksijen çok yanıcı bir gazdır.

            Atmosfer sadece insanların yaşam özelliğini oluşturan ışınları dünyaya gönderir.

            Hayvanlar ve insanlar oksijen tüketir, karbondioksit üretirler. Bitkiler Karbondioksiti oksijene çevirerek canlılığın devamını sağlarlar.

            Her gün bitkiler tarafından milyarlarca ton oksijen bu şekilde üretilerek atmosfere bırakılır. Niçin yalnızca bitkiler oksijen üretirler ?   hem insanlar hem hayvanlar hemde bitkiler oksijen üretselerdi atmosferde ki oksijen oranı çok artar ve atmosferde kısa sürede ''yanıcı'' bir özellik kazanırdı.

            Eğer tüm canlılar karbondioksit üretselerdi, bu sefer de atmosferdeki oksijen hızla tükenir, ve bir süre sonra canlılar nefes almalarına rağmen soludukları hava da oksijen bulunmadığından boğularak toplu halde ölmeye başlardı.

            Her nefes alışımız Allah'a şükretmemiz için bir sebeptir. Çünkü o dilemese ne atmosfer olurşurdu nede oksijen.

            Yer kürenin etrafını saran hava katmanına '' atmosfer '' denir. Atmosfer 7 katmandan oluşur. Atmosferin katmanlarından her biri değişik gazlar içerir ve birbiriyle tam bir uyum içindedir. Atmosferin 7 katmandan oluştuğunu Allah c.c Kuran'da beyan etmiştir.

            Atmosferin görevlerinden biri de Dünyamızı uzaydan gelen bir çok tehlikeye karşı korumaktır. Dünyamızı bekleyen tehlikelerden biri uzayda dolaşan göktaşlarıdır. İşte atmosferin görevlerinden biri de bu göktaşlarının Dünyamız'a düşüp zarar vermesine engel olmaktır.

            Atmosferin bir diğer görevi de uzaydan gelen zararlı ışınları engellemektir. Atmosfer sayesinde bu zararlı ışınların yalnızca yüzde 7 si Dünya'ya ulaşır.

            Allah atmosferi bir nimet olarak yaratmıştır. ve böylece yaşamımız mümkün olmuştur. Herşeyi bizim için ölçülü yaratan ve O'nun üstün yaratışı sayesinde yaşamımızı borçlu olduğumuz Rabbimiz'e teşekkür etmeliyiz.

            Allah gök yüzünü korunmuş bir tavan olarak yarattığından şöyle bahseder, '' Gök yüzünü korunmuş bir tavan kıldık onlar ise bunun ayetlerinden yüz çeviriyorlar ''

            Atmosfer Dünyaya doğru yaklaşan irili ufaklı pek çok göktaşını eriterek yok eder ve bunların yer yüzüne düşerek canlılara büyük zararlar vermesini engeller.  Uzaydan gelen ve canlılar için zararlı olan ışınları da filtre eder.

            Atmosferin sadece zararsız oranda ki ışınları yani görünür ışık kızıl ötesi ışınlar ve radyo dalgalarını geçirmesidir. Bunların tümü yaşam için gerekli ışınlardır.

            Güneş tarafından yayılan zararlı ultraviyole ışınların büyük bölümü atmosferin ozon tabakasında süzülür ve Dünya yüzeyine yaşam için gerekli olan az bir kısmı ulaşır.

            Dünya uzayın ortalama eksi 270 derecelik dondurucu soğuğundan yine atmosfer sayesinde korunur.

            Dünyamız atmosfer sayesinde meteor denen gök taşlarından güneşin zararlı ışınlarından ve uzayın dondurucu soğukluğundan korunmuş olur işte Dünya göğünün bu koruyucu kalkan özelliğini yüz yıllar önce Allah Kuran'da bizlere bildirmiştir. Bu Kuran'ın Mucizelerinden Sadece Biridir.

Medyum Ali Değermenci                    ANA SAYFA BÜYÜ CİNLER NAZAR VEFKLER  ÇALIŞMALARIM İRTİBAT Medyum Ali Değermenci
Onur Çarşısı Kat:5 No:114  Kızılay ANKARA / TÜRKİYE İş: 0 ( 312 ) 424-11-80  Cep ( 0535 ) 230-87-80

mamak nakliyat - natoyolu halı yıkama - keçiören halı yıkama - mamak halı yıkama - abidinpaşa halı yıkama tuzluçayır halı yıkama ankara halı yıkama

akdere halı yıkama - beylikdüzü ikinci el eşya - ataşehir ikinci el eşya ek iş ilanları rulman

mamak halı yıkama

e"> ankara yorgan yıkama

e-mail: medyumalidegermenci@yahoo.com