Medyum Ali Değermenci                    ANA SAYFA BÜYÜ CİNLER NAZAR VEFKLER  ÇALIŞMALARIM İRTİBAT medyum ali degermenci medyum ali değermenci
SESİNİZİ   DUYURMAK   DERDİNİZİ     ANLATMAK    YAŞADIKLARINIZI    PAYLAŞMAK    SORUNLARINIZA    ÇÖZÜM    BULMAK   İSTİYORSANIZ     ÜNLÜ    MEDYUM    ALİ    DEĞERMENCİ'Yİ    ARAYIN     0312 424 11 80 .... 0535 230 87 80
  ANA SAYFA
  ÖZGEÇMİŞİM
  BÜYÜ
  VEFK NEDİR ?
  CİNLER
  NAZAR
  ŞİFALI BİTKİLER
  RÜYA
  MEDYUM NEDİR ?
  MUSKA NEDİR ?
  DİNİ BİLGİLER
  KÖŞE YAZILARIM
  BASINDAN
  ÇALIŞMALARIM
  İRTİBAT
namaz sol alt

KÖŞE YAZILARIM

DUA

Sevgili okuyucularım;

        Talebeliğim ve din görevlisi olarak görev yaptığım zamanlarda ve halen bütün dini merasimlerde yaptığım duanın özetini siz değerli okuyucularıma bir hatıram olsun, bir ikramım olsun diye takdim ediyorum.


            YA RAB; Yapılan dualardan, okunan Kuran-ı Kerim’den hasıl olan sevabı evvela Hz. Resulullah’ın ruhu şeriflerine gönderiyoruz. Ulaştır ve kabul eyle. Ayrıca ruhu Resulullah’ı meclisimizden ve bu önemli günden haberdar eyle.

            YA RAB; Hasıl olan sevabı ilk insan ve ilk peygamber olan Hz. Adem’in ruhuna, ondan sonra gelmiş geçmiş bütün Peygamberlerin, Enbiyaların, Evliyaların, Şuhedaların ve Zati muhteremlerin ruhlarına gönderiyoruz. Ulaştır ve kabul eyle.

            YA RAB; bizden önceki milletlere, ümmetlere yüklediğin ağır yükü bize yükleme. Takat getiremeyeceğimiz, katlanamayacağımız, tahammül edemeyeceğimiz ağır bir sorumlulukla bizi sorumlu tutma. YA RAB bizi af eyle, YA RAB bize acı, YA RAB bize merhamet eyle. Çünkü sen Mevlamızsın, Rabbimizsin, Halıkımızsın, Yaratanımızsın. Kafirlere, zalimlere, fasıklara, facırlara ve inanmayanlara karşı bize yardım eyle. AMİN…

            YA RAB; Yasin suresinin 59. ayeti ile, Ey günahkar kullarım, Salih kullarımın içinden ayrılın denildiği o muazzam günde, cümlemizi salihler zümresine ilhak eyle.

            YA RAB; Duha suresinin 5. ayeti ile Hz. Resulullah’a vaad eylediğin, nasip eylediğin, ihsan eylediğin şefahatına cümlemizi nail eyle.

            YA RAB; Hud suresinin 3. ayeti ile tarif eylediğin af ve mağfiret sofrasının başında bulunuyoruz. Bu el açışımız semaya değil, yalnız senin rahmeti rahmanınadır. Rahmetine güvenerek kapına geldik, günahkarız, babu vahdaniyetine gelecek yüzümüz yok ama, Hz. Resulullah’ın yüzü suyu hürmetine günahlarımızı af eyle.

            YA RAB; Tarık suresinin 9. ayeti ile; fermanı süphaniyenin tecelli edeceği, sırların meydana çıkacağı, bütün Peygamberlerin nefsi nefsi diye feryat edip, Hz. Resulullah’ın ümmetim ümmetim diye feryat ettiği o muazzam günde cümlemizin yardımcısı sen ol Allah’ım.

           Settar Allah’ım, Gaffar Allah’ım, Rezzak Allah’ım. Öyle bir gün gelecek ki, malın mülkün, çoluk ve çocuğun hiç bir fayda vermeyip,  yalnız kalbi selim sahiplerinin fayda vereceğini şuera suresi 88. ayetiyle beyan ediyorsun. Buna inanarak mahsun gönüllerimizi, günahkar ellerimizi sana açarak yalvarıyoruz. Cümlemizi kalbi selim sahibi kullarının zümresine ilhak eyle.

            Ey Hz İbrahim'in elindeki bıçağa Hz İsmail'i kestirmeyen Allah'ım ey kuyunun dibindeki Hz Yusuf'a kervanı yetiştiren Allah'ım Ey Firavunun zulmunden Hz Musa'yı koruyan Allah'ım Ey nemrutun ateşine Hz İbrahim'i yaktırmayan Allah'ım Ey Hz Eyyub'un derdine derman hastalığına şifa ızdırabına merhamet olan Allah'ım; İsra suresinin 82. ayeti ile, Kur’anın bir şifa olarak indirildiğini ilan ediyorsun. Mukaddes kitabımız Hz. Kur’anın hürmetine; hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlularımıza eda, geçmişlerimize gani gani rahmet eyle Allah’ım.

            Ey Feyyaz'ı mutlak Allah'ım malazgirt ovalarında at kişneten Dumlu pınar da düşmanla yaka yakaya dövüşen Çanakkale'de düşmana karşı büyük cesaret örneği gösterip Çanakkale geçilmez destanları yazdıran Ecdadın Ülkenin talan edildiği Anadolu'nun parçalandığı boğazların işgal edildiği bir dönemde kırk sekiz kişilik müfredatı ile 19 Mayıs 1919 Tarihinde Samsun'a çıkıp Kurtuluş meşalesini tutuşturan Anadolu'yu ayaklandıran düşmana karşı direnişi başlatan Düşmanın Afyon hudutlarına dayandığı zaman zeka ve cesareti ile düşmanı bozguna uğratıp Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir İleri taarruz emrini verenlerin de Ruhlarına gönderiyoruz ulaştır ve kabul eyle.  

            YA RAB; bu ezanlar ki, şahadetleri dinin temeli ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli diye haykıran Ezan dinmeyecek Bayrak inmeyecek diye kükreyen ecdadımızın da Ruhlarına gönderiyoruz ulaştır ve kabul eyle.

            Ey Hallak-ı zülcelal olan Ulu Rabbimiz; Mümin suresinin 60. ayeti ile, Bana dua edin duanızı kabul edeyim diyorsun. Kaf suresinin 16. ayeti ile, Ben kuluma şah damarından daha yakınım buyuruyorsun. Bu ruh ve bu heyecanla sana dua ediyoruz. Dualarımızı kabul, ticaretlerimizi lentebur, amellerimizi mamur eyle.

            Ey ikram edenlerin en cömerti olan Ulu Rabbimiz. Biliyoruz ki rahmetin gazabından üstün. Mağfiretin azabından geniştir. Cümlemize  İkram ve ihsanınla, rahmet ve mağfiretinle muamele eyle.

            YA RAB; ruhumuzu kabartma. Kalbimizi karartma. Rızkımızı  daraltma. Bizi senden başkasına yalvartma Allah'ım.

Medyum Ali Değermenci                    ANA SAYFA BÜYÜ CİNLER NAZAR VEFKLER  ÇALIŞMALARIM İRTİBAT Medyum Ali Değermenci
Onur Çarşısı Kat:5 No:114  Kızılay ANKARA / TÜRKİYE İş: 0 ( 312 ) 424-11-80  Cep ( 0535 ) 230-87-80

mamak nakliyat - natoyolu halı yıkama - keçiören halı yıkama - mamak halı yıkama - abidinpaşa halı yıkama tuzluçayır halı yıkama ankara halı yıkama

akdere halı yıkama - beylikdüzü ikinci el eşya - ataşehir ikinci el eşya ek iş ilanları rulman

mamak halı yıkama

e"> ankara yorgan yıkama

e-mail: medyumalidegermenci@yahoo.com