Medyum Ali Değermenci                    ANA SAYFA BÜYÜ CİNLER NAZAR VEFKLER  ÇALIŞMALARIM İRTİBAT medyum ali degermenci medyum ali değermenci
SESİNİZİ   DUYURMAK   DERDİNİZİ     ANLATMAK    YAŞADIKLARINIZI    PAYLAŞMAK    SORUNLARINIZA    ÇÖZÜM    BULMAK   İSTİYORSANIZ     ÜNLÜ    MEDYUM    ALİ    DEĞERMENCİ'Yİ    ARAYIN     0312 424 11 80 .... 0535 230 87 80
  ANA SAYFA
  ÖZGEÇMİŞİM
  BÜYÜ
  VEFK NEDİR ?
  CİNLER
  NAZAR
  ŞİFALI BİTKİLER
  RÜYA
  MEDYUM NEDİR ?
  MUSKA NEDİR ?
  DİNİ BİLGİLER
  KÖŞE YAZILARIM
  BASINDAN
  ÇALIŞMALARIM
  İRTİBAT
namaz sol alt

 

KÖŞE YAZILARIM

HZ PEYGAMBER'iN 3 YERDE BEDDUASI

Hz. Peygamber hicretten bir yıl önce yanına Zeyd bin Harise yi alarak islamı anlatmak adına taife gider. Taif halkı kendileriyle alay ederler,işkence yaparlar çocuklara ve kölelere taşlattırırlar.

Kalpleri çok incinmiş ve çok kırılmış üzgün ve oldukça yorgun idiler havada çok sıcaktı biraz dinlenmek için yolun kenarına oturdular.Yüce Peygamber” Allah’ım yeter ki sen razı ol başıma gelenler önemli değil.”diye dua ettiler.Hz. Allah “Ey Habib’im ister misin ? sana eza ve cefa edenlerin üzerine taşları kayaları ve dağları yağdırayım diye vahy eder.”

Alemlere rahmet olarak gönderilen rahmet peygamberi buna razı olmaz”Ya Rabbi bunlar bilmiyorlar bilselerdi böyle yaparlar mıydı ? Peygamberlerini taşlarlar mıydı? belki ilerde bu inatlarından vazgeçer imanla şereflenirler olabilir ki bunların zürriyetlerinden seni zikr eden ve dine hizmet eden bir nesil meydana gelir.

Taifte kendisine yapılan bunca eziyetlere rağmen kimseye beddua etmemiştir ancak Hz peygamberin hayatında üç yerde bedduası vardır.

1-Her fırsatta başkalarına zorluk çıkaranlara peygamberin bedduası olmuştur.Böyle yapanların işlerini sende zorlaştır yarap demiştir.

2-.Yeryüzünün korunması gereken doğa değerlerini tahrip edenlere toprak ve havaya zarar verenlere peygamberin bedduası olmuştur.

Sizlerinde malumudur ki İnsanlık tarihin en büyük çevrecisi koruyucusu ve bu uğurda mücadele eden Hz Muhammed’dir.

3-Parayı ilahlaştıranlara tapanlara yüzü koyu yere çakılsın çakılsında yüzü koyu sürünsün diye yaptığı bedduası.

Para insanı yoksulluktan kurtarır doğrudur bol harcarsın ama para insanı hamallıktan kurtarmaz.

Bu üç şey için peygamberin bedduası aynen şöyledir.”Yüzü koyu yere sürünsün süründe yere çakılsın başkalarına zorluk çıkaranlar.”Doğa değerlerini tahrip edenler doğayı havayı bozanlar ve zarar verenler.

Gümüşün altının paranın süslü giysilerin kulu kölesi olan yüzü koyu yere çakılsın çakılsında yerlerde sürünsün vücudunun her yerine dikenler batsın batsında dikenleri çıkaramasın diye.

Değerli okuyucularım biz ne yapıyoruz orman katliamı yapan biz.,Suları tahrip eden biz. Havayı zehirleyen biz. Çimenleri kirleten biz. Doğal gıdaları yok eden yine biz Allah aşkına söyleyin bizim hayırlı bir işimiz olmayacak mı.

Genlerin üzerinde oynanıp zehire dönüştürülmemiş yiyecek meyve ve sebze bulmak artık çok zor.

Havayı bozmayalım. Ormanı talan etmeyelim. Yeşili yok etmeyelim. Suları kirletmeyelim. İnsanlara zarar vermeyelim. kul hakkıdır. Allah bunun hesabını şiddetle soracaktır hesap vermeye hazır mısınız ?


Medyum Ali Değermenci                    ANA SAYFA BÜYÜ CİNLER NAZAR VEFKLER  ÇALIŞMALARIM İRTİBAT Medyum Ali Değermenci
Onur Çarşısı Kat:5 No:114  Kızılay ANKARA / TÜRKİYE İş: 0 ( 312 ) 424-11-80  Cep ( 0535 ) 230-87-80

mamak nakliyat - natoyolu halı yıkama - keçiören halı yıkama - mamak halı yıkama - abidinpaşa halı yıkama tuzluçayır halı yıkama ankara halı yıkama

akdere halı yıkama - beylikdüzü ikinci el eşya - ataşehir ikinci el eşya ek iş ilanları rulman

mamak halı yıkama

e"> ankara yorgan yıkama

e-mail: medyumalidegermenci@yahoo.com