Medyum Ali Değermenci                    ANA SAYFA BÜYÜ CİNLER NAZAR VEFKLER  ÇALIŞMALARIM İRTİBAT medyum ali degermenci medyum ali değermenci
SESİNİZİ   DUYURMAK   DERDİNİZİ     ANLATMAK    YAŞADIKLARINIZI    PAYLAŞMAK    SORUNLARINIZA    ÇÖZÜM    BULMAK   İSTİYORSANIZ     ÜNLÜ    MEDYUM    ALİ    DEĞERMENCİ'Yİ    ARAYIN     0312 424 11 80 .... 0535 230 87 80
  ANA SAYFA
  ÖZGEÇMİŞİM
  BÜYÜ
  VEFK NEDİR ?
  CİNLER
  NAZAR
  ŞİFALI BİTKİLER
  RÜYA
  MEDYUM NEDİR ?
  MUSKA NEDİR ?
  DİNİ BİLGİLER
  KÖŞE YAZILARIM
  BASINDAN
  ÇALIŞMALARIM
  İRTİBAT
namaz sol alt

KÖŞE YAZILARIM
KABENİN SAHİBİ ALLAHTIR


Yemen hükümdarı ebrehe tahtıni hile ile ele geçiren bir habeşlidir.Uzun yıllar ülkesini ustalıkla idare eder. Hazinesi zenginleşir Askeri güçlenir.

Arapların akın akın kabe ye koşmalarını kabeyi ziyaret etmelerini bir türlü anlayamamış ve içine sindirememiştir.

Buna engel olmak için bizans imparatorunun yardımlarıyla san’a şehrinde kulleyis adına bir kilise yaptırır.En usta mimarları en becerikli nakkaşları çalıştırır içini muhteşem kumaşlarla süsler donatır buna rağmen Araplar kabeyi tercih ederler.Hatta bir arap ebrehe nin yaptığı kiliseye pisler.

Bunu duyan ebrehe gazaba gelir kabeyi yıkmaya yemin eder Üç bin asker ve dört bin fille kabeye yürür.Mekke yakınlarında mola verdikleri günlerden bir gün Abdulmuttalip ebrehe’ye gelir.

Ebrehe onun cömertliğini asaletini duymuş heybetine vakarına ve nurani simasından dolayı çok hürmet eder ayağa kalkar saygıyla karşılar ve sorar ey abdulmuttalip emrin ve isteğin nedir sizin için ne yapabilirim der.

Abdulmuttalip askerleriniz bir kaç devemi götürmüş onları bana geri verirmisiniz ebrehe ey abdulmuttalip ben ecdadınızın mabetini yıkmaya geldim sen develerinin derdine düştün ben bu kadarçık deveyi her gün sadaka olarak dağıtıyorum der.

Abdulmuttalip ebreheye Ben bana ait olan şeyleri istiyorum.Kabenin sahibi Allahtır onu korur ve kollar.Ebrehe’den kurtardığı develeri kurbanlık olarak ayırır sonra Kabeye gelir yanık bir sesle Ya Rabbi sen her şeye kadirsin bunlara fırsat verme diye Allaha dua eder.

Ebrehe kabeye hucüm ettiği gün deniz tarafından rengleri siyah boyunları yeşil olan kırlangıça benzer kuşlar peydahlanır. Gagalarında ve ayaklarında nohuttan küçük mercimekten büyük taşlar vardır.Her taşın üzerinde ebrehenin askerinin isimi yazar attıkları taş başlarından girer tabanlarından çıkar.Zırh ve miğfer giymiş olasalarda kalkanlar altına saklansalar bile…

Ebrehe büyük bir telaşla kaçar Habeş kralı necaşinin huzurana çıkar.Birde ne görsün ebabil tepesinde onu öldürecek kuş dolaşmakta ebrehe ne yapsa boştur çünkü onu gebertecek taşın üzerinde ismi yazılmiştır.


Her taraf ebrehenin asker leşleriyle dolar. O esnada görülmemiş bir yağmur yağar sel suları leşleri götürüp çöle atar.

Bu hadise Hz.Peygamberin doğumundan bir hafta önce meydana gelmiştir.Bu olay kiyamete kadar gelecek olan ebrehelere firavunlara nemrutlara ebu cehillere ebu leheblere bir mesaj bir ibret olsun diye Allah bu vakayı Peygamberine bildirmiştir.

Medyum Ali Değermenci                    ANA SAYFA BÜYÜ CİNLER NAZAR VEFKLER  ÇALIŞMALARIM İRTİBAT Medyum Ali Değermenci
Onur Çarşısı Kat:5 No:114  Kızılay ANKARA / TÜRKİYE İş: 0 ( 312 ) 424-11-80  Cep ( 0535 ) 230-87-80

mamak nakliyat - natoyolu halı yıkama - keçiören halı yıkama - mamak halı yıkama - abidinpaşa halı yıkama tuzluçayır halı yıkama ankara halı yıkama

akdere halı yıkama - beylikdüzü ikinci el eşya - ataşehir ikinci el eşya ek iş ilanları rulman

mamak halı yıkama

e"> ankara yorgan yıkama

e-mail: medyumalidegermenci@yahoo.com