Medyum Ali Değermenci                    ANA SAYFA BÜYÜ CİNLER NAZAR VEFKLER  ÇALIŞMALARIM İRTİBAT medyum ali degermenci medyum ali değermenci
SESİNİZİ   DUYURMAK   DERDİNİZİ     ANLATMAK    YAŞADIKLARINIZI    PAYLAŞMAK    SORUNLARINIZA    ÇÖZÜM    BULMAK   İSTİYORSANIZ     ÜNLÜ    MEDYUM    ALİ    DEĞERMENCİ'Yİ    ARAYIN     0312 424 11 80 .... 0535 230 87 80
  ANA SAYFA
  ÖZGEÇMİŞİM
  BÜYÜ
  VEFK NEDİR ?
  CİNLER
  NAZAR
  ŞİFALI BİTKİLER
  RÜYA
  MEDYUM NEDİR ?
  MUSKA NEDİR ?
  DİNİ BİLGİLER
  KÖŞE YAZILARIM
  BASINDAN
  ÇALIŞMALARIM
  İRTİBAT
namaz sol alt

 

KÖŞE YAZILARIM

MAUN SURESİ

MAUN suresi Mekke de nazil olmuştur 7 ayettir yani 7 ayetten muteşekkildir.maun yardım ve zekat demek yardımlaşma ve yardım etmek demektir.

Kuran da iki sure vardır ki ikisi de 7 şer ayettir biri maun diğeri Fatiha suresidir Fatiha suresi kuran-ın yarısını temsil eder diğer yarısını maun suresi temsil etmektedir.

MAUN suresi Allahın nimetlerini ve hesap gününü inkar eden nankörleri. Amellerini gösteriş için yapan riyakarları anlatan bir suredir.

MAUN suresi din istismarcılarını ortaya çıkaran Rezilleri deşifre eden Allaha inanıp da Allah’a güvenmeyenleri anlatan Fiili dinsizliği ret eden Riya yapanları İnsanları kandıranları anlatan ortaya çıkaran bir suredir.

MAUN suresi İnsan haklarına mani olanı deşifre eden. Sosyal devleti anlatan. İnsanlar arası ilişkileri temsil eden bir suredir.

MAUN suresi Ayetler 1-2-3-4-5-6-7-

1- O dini yalanlayanı görmedin mi?
2- İşte odur yetimi iten kakan çalan çırpan
3- İşte odur yoksulu doyurmayan doyurmayı yedirmeyı giydirmeyi teşvik etmeyen
4- Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki
5- Namazlarını ciddiye almayan onlardır
6-Namazlarını çıkarlarına alet edip riyakarlık yapan onlardır
7- İşte onlardır iyiliğe ve hayra mani olan.


Namazı çıkarlarına alet edenleri Ayıplanmaktan korktuğu için kılanları İnsanları kandırmak için kılanları Riyakarlık yapmak için namaz kılanları Allah lanet etmiştir.

NİSA suresi Ayet- 142

Şüphesiz münafıklar Allaha hile yapmaya çalışırlar Allah’da hilelerini başlarına geçirir Onlar namaza kalktıkları zaman tembel tembel uyuşuk uyuşuk kalkarlar insanlara gösteriş yaparlar Allah’ı da çok az zikr ederler diye buyrulmaktadır.

Çünkü münafıklık alameti başlayanların namazı öyledir yüce peygamberimiz ne güzel buyurmuştur mümin namazda balığın sudaki hali. münafık namazda kuşun kafesteki hali gibidir.

MAUN suresinin 4 Ayetinde o namaz kılanlara lanet olsun buyrulmaktadır hangi namaz kılanlara diye sorarsak ayni surenin 5 ve 6 ayetlerinde namazını ciddiye almayan namaz kılanların ve namazında riyakarlık yapan namaz kılanların buyrulmaktadır.

Aslında bu hüküm gösteriş ve riyakarlık yapılan bütün ibadetler için geçerlidir ancak namaz kadar gösteriş ve riyakarlığa elverişli bir ibadet olmadığı için Allah namazı örnek göstermiştir.

Kuranda ibadetlerinizi başa kakarak inciterek riyakarlık yaparak boşa çıkarmayın.Yok hale getirmeyin.Amellerinizin ne halde olduğunun farkında olun buyrulmaktadır.

Bir hadisi şerifte nice kuran okuyucular vardır ki kuran ona lanet eder buyrulmaktadır.hangi kuran okuyucu diye düşünürsek riyakar kuran okuyucular demektir.

CUMA suresinin 5 Ayetinde kuran okuyup da hükümleriyle amel etmeyen gösteriş ve riyakarlık yapan hafızları ve okuyucuları Allah kitap yüklü merkebe benzetmektedir.

Kuranda yüzlerce ayet müttekilerden bahis eder mütteki demek korunan ve koruyan demektir.neyi koruyacağız neden korunacağız elbette kötülüklerden korunacağız amellerimizi gösterişten ve riyadan uzak tutacağız her şey Allah için olmalı her şey Allah’ı memnun etmek Allah’ı mutlu etmek ve Allahın rızasını kazanmak için olmalıdır.Dilimizdekini kalbimize sözümüzdekini özümüze indirmeliyiz.


Medyum Ali Değermenci                    ANA SAYFA BÜYÜ CİNLER NAZAR VEFKLER  ÇALIŞMALARIM İRTİBAT Medyum Ali Değermenci
Onur Çarşısı Kat:5 No:114  Kızılay ANKARA / TÜRKİYE İş: 0 ( 312 ) 424-11-80  Cep ( 0535 ) 230-87-80

mamak nakliyat - natoyolu halı yıkama - keçiören halı yıkama - mamak halı yıkama - abidinpaşa halı yıkama tuzluçayır halı yıkama ankara halı yıkama

akdere halı yıkama - beylikdüzü ikinci el eşya - ataşehir ikinci el eşya ek iş ilanları rulman

mamak halı yıkama

e"> ankara yorgan yıkama

e-mail: medyumalidegermenci@yahoo.com